Štít

Z MeliorAnnis Wiki
Přejít na:navigace, hledání

Štít je velký stack bojových jednotek, který "kryje" vaše milované střelce.

Správné štítování je základem k úspěchu. Velmi záleží, kolik štítů jakých typů ve své armádě použijete a jakou budou mít sílu, obranné i útočné vlastnosti.

Zakladní dělení štítů je na:

  • Útočné štíty - mají poměrně vysoký útok ale slabší obranu (dmg cca od -1 výš, obranu od brn. 2 zvt. 2 níže). Většina útočných štítů má také vyšší pohyblivost (PHB2,PHB3) Např. gargantua, jednorožec, týfón, husar, kerberos,...

Další dělení štítů je na letecké a pozemní:

  • Pozemní štíty - mají většinou slušnou obranu, ale pohybují se výhradně po zemi bez možnosti zaútočit do leteckých jednotek. Např. paladin, hoplit, železná panna,...
  • Letecké štíty - mají slabší obranu, ale mohou útočit jak do leteckých tak do pozemních jednotek. Např. harpyje, efreet, dračí démon,...

Dále můžeme dělit štíty i podle způsobu jejich použití a to na:

  • Početní štít - bývá ho zhruba 10%-15% celkové síly armády a má za úkol odlehčit hlavnímu štítu od nepřátelských podpor (podpory jdou vždy do nejpočetnější jednotky na bojovém poli)
  • Klamný štít - jakákoli jednotka o velmi nízké síle a počtu jen nepatrně vyšším nebo nižším než má hlavní štít. Má za úkol vyčerpat útok nepřátelských podpor tím, že do nich zaútočí (na počet), ale přitom zabijí jen nepatrný zlomek síly.
  • Záložní štít - většinou štít s útočnou povahou, ale i obstojnou obranou. Má zhruba poloviční sílu než štít hlavní, ale zároveň je silnější než nejsilnější střelec v armádě. Hráči jej využívají tehdy, když rozdají hodně prvoútoků a čekají těžkou odvetu.


Každé povolání má i tzv. alternativní štít. Jedná se o štít, který má některé své parametry zlepšená na úkor parametrů jiných. Většinou se jedná o vyšší rekrut a nižší cenu na úkor nižší obrany, útoku nebo početnosti. Tyto jednotky se většinou využívají pokud se chce hráč levně dostat na vyšší sílu než je jeho obvyklá, například pokud jde na brány.