Bestiář

Z MeliorAnnis Wiki
Přejít na:navigace, hledání

Bestiář je MAčkovská online aukce jednotek. Šéfem aukce je známý "obchodník" Gert Hermann nevalně proslaven svými lichvářskými fintami..například z Vašich prodaných jednotek si nechá 71% prodejní ceny..to je ale vydřiduch co?

V aukci se prodávají jak jednotky, které prodali do bestiáře sami hráči, tak jednotky neutrální a speciální, které jsou generované systémem.

V bestiáři platí jistá pravidla:

 • Do bestiáře může hráč prodat pouze jednotku se zkušeností větší než 50%, tj. od 50,01% výš.
 • Jednotka se v bestiáři objeví náhodně v průběhu tří dnů od jejího prodeje do aukce. Nejdříve však po uplynutí 12ti hodin od prodeje.(Ve zcela výjimečných případech to může být i víc než 72 hodin)
 • Zkušenost jednotky se při prodeji sníží o 30-40% z hodnoty, kterou měla ve chvíli prodeje do aukce.

Příklad:

100% xp => 60% xp
50% xp => 20% xp
 • Doba dražení začíná prvním bidem jednotky a trvá 10 minut, pokud nikdo další nepřihodí vyšší částku. Čím méně času zbývá do konce dražby dané jednotky, o to více času přibude, pokud na jednotku někdo přihodí více zlata. (od 2:00 minut do 9:00 minut zbývajícího času vždy 1 minuta, od 9:01 minut výš se vždy čas zarovná na 10:00 minut, od 0:01 minuty do 1:59 minuty se čas vždy nastaví na 3 minuty do konce aukce)
 • Pokud bid proběhne v rozmezí 1s - 59s před ukončením aukce, u dražené jednotky se objeví ID přihazujícího hráče
 • Když prodáváte jednotku do bestiáře, dostanete malou zálohu, která se vypočítává z průměru předchozích prodejních hodnot danného typu jednotky.
 • Pokud se Vám vydraží jednotka v bestiáři, obdržíte za ní 29% z celkové prodejní ceny mínus již vyplacená záloha. Pokud se tedy jednotka vydraží velmi levně, že 29% nedosahuje ani výše již vyplacené zálohy, nedostanete od Hermanna už ani floka.
 • Pokud vidíte řádek s jednotkou obarvený modře, znamená to, že dannou jednotku má bidlou některý hráč z vaší veřejné aliance. Pokud je řádek obarven hnědě, má jednotku bidlou hráč z vaší tajné aliance.
 • Minimální vyvolávací hodnota jednotky se řídí podle výše předchozích prodejů danného typu jednotky. Pokud se tedy jistý typ jednotky už delší dobu vždy vydraží za hodně zlata, její vyvolávací cena bude pomalu růst.
 • Pokud hráči uteče speciální jednotka měla by se okamžitě objevit znovu v bestiáři, avšak občas dochází k menší prodlevě. Jejich aukce trvá 700 minut a při bidu se zobrazí vedle jména speciální jednotky id kupujícího stejně jako by byl bid dán na běžnou jednotku v poslední minutě. V průběhu posledních 10ti minut se doba do konce aukce prodlouží o standartní čas, jako u ostatních nespeciálních jednotek.
 • V bestiáři se ještě mohou objevit místo názvu jednotky a její síly pouze otazníky. Ve skutečnosti se jedná o jednotku, která je tímto způsobem zamaskovaná, aby nikdo nevěděl co přesně se draží. Pokud aukci otazníků vyhrajete, až tehdy zjistíte, co jste vlastně koupil(a). Dá se tímto způsobem koupit velmi silná a potřebná jednotka za málo peněz, nebo také jednotka absolutně k ničemu za pěkný balík. Potřeh: Jednotky maskované za otazníčky lze odhadovat ze dvou informací, které vidíte, jedním je barva jednotky, ta je zobrazena vždy, čili vidíte, že dražíte třeba černou jednotku, druhý parametr je základní vyvolávací cena, čím nižší je základní vyvolávací cena, tím menší PWR jednotka má s ohledem na počet jednotek draženého stacku. Další zajímavostí je že tyto jednotky můžou mít menší zkušenost než 20% a větší zkušenost než 60% příklad: Do bestiáře prodáte 20ks jednotky Tempest na 100% trénovanosti. Běžně by se tato jednotka prodávala s 60%. Když jde ale do bestiáře jako otazník může mít klidně 80% zkušenosti