Budovy

Z MeliorAnnis Wiki
Přejít na:navigace, hledání

Budovy slouží k rozvoji provincie. Každý typ budovy má svoji specifickou funkci a její postavení trvá různě dlouho (částečně závisí na množství postavených stavitelových dílen). Za postavení také musíte zaplatit (zlato, mana, populace) a uvolnit pro budovu určité místo ve své provincii (zabírá určitou rozlohu).

Je několik typů budov:

Budovy na vojáky

Tyto budovy se dělí ještě na další dva typy:

  • Rekrutovací budovy - po jejich postavení z nich můžete rovnou najímat vojáky. Jsou k mání již na začátku hry.
  • Bonusové rekrutovací budovy - Zrušeny! Rekrut jednotek je se odvíjí od nové budovy Sídlo verbíře

Bonusové budovy

Každé povolání má podle svého zaměření také své charakteristické bonusové budovy. Tyto budovy přidávají vlastníkovi většinou větší počet zlata, many, populace za tah. Každému povolání tak ulehčí začátek právě ve směru, na který je dané povolání specializováno. Bojová povolání mají k dispozici převážně budovy na zlato, magická na manu a nemrtvá na lidi. Ovšem né vždy jsou tyto budovy k mání hned od začátku. Leckdy je k nim potřeba postavit ještě určitý typ jiné budovy, případně pokořit první bránu. Podrobný popis bonusových budov naleznete zde.

Neutrální budovy

Tyto budovy mají všechna povolání stejné. I jejich parametry jsou u každého povolání totožné. Tyto budovy slouží hlavně k rozvoji ekonomiky nebo jsou důležité k využívání různých herních možností (nákup v bestiáři, zkoumání kouzel, rychlost výstavby,...) Podrobný popis těchto budov naleznete zde.