Oživování: Porovnání verzí

Z MeliorAnnis Wiki
Přejít na:navigace, hledání
m (1 revizi)
m
Řádek 1: Řádek 1:
 
Oživování znamená, že přeživší [[jednotky]] začnou ihned po bitvě zachraňovat své, dosud živé, spolubojovníky. Oživí se Vám tak určitá část z v bitvě padlých jednotek.
 
Oživování znamená, že přeživší [[jednotky]] začnou ihned po bitvě zachraňovat své, dosud živé, spolubojovníky. Oživí se Vám tak určitá část z v bitvě padlých jednotek.
  
* Jaké procento se oživí, vidíte na stránce ''Armáda'' v počtu hvězdiček nad tabulkou jednotek, maximálně to je však 50 % padlých, pokud je nabitých všech 5 hvězdiček (tzn. jestli všechny svítí, máte plnou úroveň oživování).
+
* Jaké procento se oživí, vidíte na stránce ''Armáda'' v počtu hvězdiček nad tabulkou jednotek, maximálně to je však 50 % padlých (s [[noční klid|nočním klidem]] 70%), pokud je nabitých všech 5 hvězdiček (respektive 7 hvězdiček), tzn. jestli všechny svítí, máte plnou úroveň oživování.
  
* Úroveň oživování se mění podle vašich prvoútoků a závisí na mnoha faktorech.
+
* Úroveň oživování se mění podle vašich [[prvoútok|prvoútoků]] a závisí na těchto faktorech.
** ''Počet rozdaných prvoútoků - od 0 do 5 prvoútoků oživování poroste (pokud budete splňovat i podmínky viz. níže) až na maximálních 50%. 6 a více prvoútoků pak oživování klesá. Při 8mi prvoútocích již nebudete mít oživování žádné.''
+
** ''Počet rozdaných [[prvoútok|prvoútoků]] - do oživování se počítá prvních 8 rozdaných [[prvoútok|prvoútoků]]. Z těchto se vyberou 4, které jste dali do nejslabších hráčů. Podle toho se potom vypočítá stav oživení viz níže. Při více než 8 útocích bude oživování klesat. Pozor do výpočtu se počítají pouze [[prvoútok|prvoútoků]], cs ani parc na oživení nemají vliv!''
 
** ''Rozloha nepřítele - ta musí být jen o něco málo nižší nebo vyšší než máte Vy, abyste obdržel plný oživovací bonus.''
 
** ''Rozloha nepřítele - ta musí být jen o něco málo nižší nebo vyšší než máte Vy, abyste obdržel plný oživovací bonus.''
  
Řádek 10: Řádek 10:
 
* Oživování pak trvá po dobu 24 hodin od prvního prvoútoku.
 
* Oživování pak trvá po dobu 24 hodin od prvního prvoútoku.
  
* Obecně tedy řečeno, že pokud chcete využívat výhody oživování, musíte útočit minimálně do rozlohově srovnatelných cílů s Vámi.
+
* Obecně tedy řečeno, že pokud chcete využívat výhody oživování, musíte útočit minimálně do rozlohově srovnatelných cílů s Vámi, a na udržení tohoto oživení musíte útočit každých 24 hodin.
 
 
Přesnější vysvětlení je na oficiálním fóru MA: [http://forum.meliorannis.com/viewtopic.php?p=94593 Oživování]
 
 
 
 
 
TIP: Pokud ci nejste jisti, zda cilová provincie splňuje množství hlíny k plnému nabití, múžete si to snadno spočítat. Vzorec je '''"Vaše rozloha" x 0,77 = výsledná hranice''' pod kterou už je aplikován postih.
 
  
 +
* Výpočet oživování: za cíl, který má rozlohu >76,99% vaší rozlohy, získáváte 12,5% oživení (1 hvězda = 10% oživení), to znamená že po 4 [[prvoútok|prvoútoků]] do takovýchto cílů získáte 50% čili 5 hvězd. Pokud má cíl rozlohu <67% nezískáváte žádne oživení (pozor takovýto útok se ale započte do útoku pro oživení, takže i když dáte 6útoků do stejně silných provincií a 1 do výrazně slabší, započtou se pouze 3 silné a vždy ten 1 slabý). Cíle s rozlohou mezi 67% - 77% vám dávají oživení od 0,1% do 12,4%. Hvězda se vždy rozsvítí po dosažení 10% oživení to znamená, že sice máte po třech útocích bez postihu 37,5% oživení, ale svítí vám pouze 3 hvězdy. Pokud rozdáte více jak 8 útoků, každý takový útok navíc vám odečte jeden útok do oživení (8 prvoútoků do srovnatelných provincíí 50% oživení, 9 prvoútoků do srovnatelných provincíí 37,5%, 10 prvoútoků 25%, 11 prvoútoků 12,5% a při dvanáctém prvoútoku vám oživko klesne na 0). Další negativní vliv je, pokud dáte v rozmezí 72 hodin jednomu hráči dva prvoútoky. V tomto případě automaticky oživení klesá o 12,5%.
 
[[Category:Jednotky]]
 
[[Category:Jednotky]]
 
[[Category:Jiné]]
 
[[Category:Jiné]]

Verze z 12. 1. 2013, 13:44

Oživování znamená, že přeživší jednotky začnou ihned po bitvě zachraňovat své, dosud živé, spolubojovníky. Oživí se Vám tak určitá část z v bitvě padlých jednotek.

  • Jaké procento se oživí, vidíte na stránce Armáda v počtu hvězdiček nad tabulkou jednotek, maximálně to je však 50 % padlých (s nočním klidem 70%), pokud je nabitých všech 5 hvězdiček (respektive 7 hvězdiček), tzn. jestli všechny svítí, máte plnou úroveň oživování.
  • Úroveň oživování se mění podle vašich prvoútoků a závisí na těchto faktorech.
    • Počet rozdaných prvoútoků - do oživování se počítá prvních 8 rozdaných prvoútoků. Z těchto se vyberou 4, které jste dali do nejslabších hráčů. Podle toho se potom vypočítá stav oživení viz níže. Při více než 8 útocích bude oživování klesat. Pozor do výpočtu se počítají pouze prvoútoků, cs ani parc na oživení nemají vliv!
    • Rozloha nepřítele - ta musí být jen o něco málo nižší nebo vyšší než máte Vy, abyste obdržel plný oživovací bonus.


  • Oživování pak trvá po dobu 24 hodin od prvního prvoútoku.
  • Obecně tedy řečeno, že pokud chcete využívat výhody oživování, musíte útočit minimálně do rozlohově srovnatelných cílů s Vámi, a na udržení tohoto oživení musíte útočit každých 24 hodin.
  • Výpočet oživování: za cíl, který má rozlohu >76,99% vaší rozlohy, získáváte 12,5% oživení (1 hvězda = 10% oživení), to znamená že po 4 prvoútoků do takovýchto cílů získáte 50% čili 5 hvězd. Pokud má cíl rozlohu <67% nezískáváte žádne oživení (pozor takovýto útok se ale započte do útoku pro oživení, takže i když dáte 6útoků do stejně silných provincií a 1 do výrazně slabší, započtou se pouze 3 silné a vždy ten 1 slabý). Cíle s rozlohou mezi 67% - 77% vám dávají oživení od 0,1% do 12,4%. Hvězda se vždy rozsvítí po dosažení 10% oživení to znamená, že sice máte po třech útocích bez postihu 37,5% oživení, ale svítí vám pouze 3 hvězdy. Pokud rozdáte více jak 8 útoků, každý takový útok navíc vám odečte jeden útok do oživení (8 prvoútoků do srovnatelných provincíí 50% oživení, 9 prvoútoků do srovnatelných provincíí 37,5%, 10 prvoútoků 25%, 11 prvoútoků 12,5% a při dvanáctém prvoútoku vám oživko klesne na 0). Další negativní vliv je, pokud dáte v rozmezí 72 hodin jednomu hráči dva prvoútoky. V tomto případě automaticky oživení klesá o 12,5%.