Předskok

Z MeliorAnnis Wiki
Přejít na:navigace, hledání

Jednotka s vyšší INI než má váš hlavní štít. Tj. tato jednotka útočí dříve. Proč ji mít? S vytrénovaností jednotek roste jejich schopnost vracet útoky v daném kole - tj. pokud na ni nějaká jiná jednotka zaútočí, vaše jednotka útok okamžitě vrátí. Při zkušennosti nad 95% toto může udělat 3x v jednom bojovém kole! Předskok tudíž eliminuje tyto vrácené útoky.

Předskokan je jednotka nejlépe o jednom kusu, která nemá skoro žádnou sílu ale musí mít větší iniciativu než Váš štít. Funguje tak že předskokan zaútočí do nepřítelova štítu dříve než Váš štít, nepřítelův štít vrátí protiútok předskokovi a zabije ho (tím vyplýtvá svůj protiútok, při kterém nezabije skoro žádnou sílu), ale když bude útočit Váš štít, tak už nepřítelův štít nebude moci vracet protiútok.

Př:

4 x Nomád => 1632 x Mumie
zabito: 2, zbývá: 1612 / 2625 zraněno: 2%
brnění zbývá: 69%
obrana:
1632 x Mumie -> 4 x Nomád
zabito: 4, zbývá: 0 / 4

5901 x Behir => 1612 x Mumie
zabito: 154, zbývá: 1458 / 2625 zraněno: 13%
brnění zbývá: 56% 

Tady už Mumie nevrací - tedy za předpokladu, že nemá zkušenost nad 70%... viz. Protiútok jednotek.

MRTVOLA: může to být pro někoho trochu matoucí, Nomádphb2 a behir phb1, tudíž by čistě z hlediska předskokana byl k ničemu protože by byl zabit již ve druhém kole, musí být řečeno, že předskokan musí mít stejnou phb jako štít, pokud není předskočen ještě něčím, co má stejnou pohyblivost ale vyšší iniciativu, jak se stalo v tomto případě (ve druhém kole útočí Nomád, ale před ním ještě něco s phb2 a vyšší iniciativou, takže se Nomád "přesunuje" do dalšího kola).