Parametry jednotek

Z MeliorAnnis Wiki
Přejít na:navigace, hledání

Základní parametry jednotek jsou rozděleny následujícím způzobem


Brnění neboli BRN:

Zkratka slova „brnění“. Většina jednotek na sobě nosí alespoň minimální brnění. Některé však kovové až ocelové pancíře. A sílu brnění právě udává tato hodnota, která se pohybuje v rozmezí -5~5. Brnění blokuje částečně zranění, které vaší jednotce způsobují nepřátelské jednotky. Ale v průběhu boje ubývá. Jakmile dojde úplně, je danný stack jednotky skoro odsouzen k záhubě(Je jedno jestli jednotce zbývá 99% nebo 1% brnění, teprve až brnění dojde uplně je jednotka zranitelnější).

Zranění neboli DMG:

DMG = damage, zranění, nebo-li útočný parametr.

Význam

  • Revenant má dmg 2 a síla jedné jednotky je 230.80
  • Lich King má dmg 4 a síla jedné jednotky je 228.80


  • Poměr DMG/PWR

Ve výsledku to znamená, že jeden třeba 30k stack Lich kingů napáchá mnohem větší škody než stejně silný (30k) stack Revenantů.


Přesná čísla DMG nejsou oficiálně zveřejněna, nicméně každé číslo uvedené v parametrech jednotek má určitý rozsah, v praxi to znamená, že jednotky, které mají parametr útoku +2 se mohou lišit. Například Revenant má parametr útoku +2 stejně jako Archanděl, ale přesto Archanděl disponuje o trošku větším útokem, to jest Revenant je na spodní hranici rozsahu +2 a Archanděl je na vrchní hranici stejného rozsahu.

Další důležitá informace je, že DMG jednotky je rozložena do celého boje a útočí podle nastaveného koeficientu útoku dle kola. Obecně platí, že střelecká jednotka dává největší útok ve třetím kole.

Pozor! U bojových jednotek je to odlišné, protože záleží na pohyblivosti(PHB) jednotky, takže u PHB1 je útok rozložen do kola 3+4, u PHB2 jednotek do 2+3+4 a u PHB3 jednotek je to do všech čtyř kol.

Zvýšení DMG bojových jednotek je možné dosáhnout dvěma způsoby. Zaprvé pomocí magického zrychlení jednotek. To znamená, že kouzly jako jsou například Berserk nebo Superior zvýšíte pohyblivost jednotky. Nebo zadruhé pomocí dalších podpůrných kouzel jako je třeba Posedlost, která procentuálně zvýší útok jednotky, ale oslabí její obranu.

Stějně tak to platí i opačně, pomocí magie můžete oslabit DMG nepřátelské bojové jednotky kouzlem na snížení PHB jako třeba Astrální přelud nebo Ledový déšť, které dokáží snížit pohyblivost rychlých nebo zrychlených jednotek na PHB1, nebo můžete snížit magicky přímo útočné číslo jednotky, například kouzlem Růženec.

U střeleckých jednotek je také možné zvýšit útočný parametr napříkad kouzlem Svěcení zbraní, nebo nepřátelské jednotce můžete útok oslabit například kouzlem Zapomnětlivost.

  • Poměr Cena/Výkon

A nebo to taky znamená, že rozdíl mezi dmg 2 a dmg 4 je rozdíl zanedbatelný oproti ceně. Proto pokud se podíváme na poměr Cena/Výkon, zjistíme, že se vyplatí mít 30k Revenantů (1819,8 Zlata/TU a 1819,8 Many/TU) než 30k Lich Kingů (2976,4 Zlata/TU a 4195,8 Many/TU). Tato kalkulace samozřejmě nemá velké uplatnění, pokud dotyčný hráč oplývá velkým množstvím Zlata, velkým příjmem Zlata za TU, atd. V takovém případě už hráče nezajímá tolik poměr cena/výkon ale spíš DMG/PWR.


Iniciativa alias INI:

Zkratka slova „iniciativa“. Jaká jednotka bude útočit první a jaká poslední ? Tak to přesně udává iniciativa. Rozhoduje, jak postupě budou jednotky obou armád útočit v každém kole. Obecně se udává v rozmezí -5~5, ale zároveň má každá jednotka přesně číselně určenou iniciativu (ta samozřejmě odpovídá obecnému označení iniciativi, je pouze přesnější). Ve hře se pohybuje v rozmezí 1-50 ( i díky speciálním jednotkám). Před každým bojem můžete ručně nastavit iniciativu vašich jednotek (samozřejmě, že u jednotky nemůžete nastavit hodnotu větší než má ve skutenočnosti)


Životy neboli životaschopnost alias ZVT

Zkratka slova „život“. Udává životnost jednotky. Má rozmezí 0~10. Ve velké míře ovlivňuje jak rychle bude jednotka umírat, pokud obdrží nějaký úder od nepřátelské armády.


Síla neboli PWR

Tato hodnota prakticky popisuje "velikost" jednotky, čím vyšší PWR, tím větší jednotka.

Ma důležitou funkci pro správné štítování, zejména na počet. Také ovlivňuje spoustu bojových kouzel jako je Písečná bouře, Superior nebo Berserk.

Pěšák má PWR 1.52, kdežto Válečný slon má 136.40, Je tedy zřejmé kerá jednotka je vetší a tím pádem také kupříkladu která jednotka bude dříve zastavena Písečnou bouří (Pěšák).

Inteligence neboli INT

Inteligence jednotek udává schopnost jednotek bránit se mentálním útokům či odhalit jednoduché nástrahy a vyhnout se jim.