Povolání

Z MeliorAnnis Wiki
Přejít na:navigace, hledání

Již při registraci do hry si volíte za jaké budete hrát povolání. Na výběru povolání velmi záleží. S každým povoláním se dá hrát jiný styl hry. Proto byste měli této volbě věnovat velkou pozornost a pročíst si předem charakteristiky jednotlivých povolání, popřípadě si ho nechat doporučit od nějakého zkušenějšího hráče, kterému předem upřesníte své představy o svém herním stylu. Na výběr máte z 12ti povolání v šesti barevných kategoriích. Barva povolání určuje k jakému typu magie dané povolání tíhne a jaký druh jednotek může rekrutovat. Pod každou barvou je jedno povolání magické a jedno bojové.

  • Bojová povolání mívají na začátku věku k dispozici bonusové budovy na zlato a jejich jednotky mají častokrát o něco málo vyšší rekrut než povolání magická. Nemají jednotky tolik náročné na manu a i kouzla mají o něco levnější na sesílání než povolání magická. Avšak například kouzlení nebojových kouzel je u bojových povolání daleko delší než u magických a ani sílu kouzel nemají bojová povolání nijak velkou.
  • Magická povolání jsou v podstatě takový opak bojových. Ve svých bojích spolehají častěji na kouzla, která mají leckdy silnější než bojová povolání. Jednotky mají dražší na manu, ale levnější na zlato (né vždy je pravidlem). Mají vysokou sílu kouzel, která zajišťuje delší trvání magické ochrany. Nevýhodou u magických povolání je většinou nižší rekrut (né vždy je pravidlem) u hlavních štítových jednotek.

Je důležité také říci, že jak bojová tak magická povolání mají k dispozici všechny kouzla dané barvy (vyjma ekonomických kouzel), ale s tím rozdílem, že ty svoje máte od daleko nižších bran než kouzla druhého typu povolání (bojového, magického). Další ze zajímavosí je také to, že jednotkám jiné barvy než Vaší, musíte platit o 50% vyšší žold ve zlatě, maně i populaci.


A konečně už se dostáváme k jednotlivým povoláním: